Huśtawki do pokoju – jaką huśtawkę wybrać?

Wygodne meble i ciekawe dodatki potrafią odmienić oblicze każdej aranżacji. Coraz częściej przy urządzaniu mieszkania czy domu poszukujemy nowych i niespotykanych dotąd rozwiązań.

Huśtawki do pokoju – jak wybrać najlepszą?

Jednym z ciekawych sposobów na efektowną odmianę oblicza naszego wnętrza jest zakup pokojowej huśtawki. Przy wyborze huśtawki do pokoju trzeba mieć na uwadze kilka ważnych aspektów takich jak rozmiar pokoju czy jego wystrój. To właśnie od dostępnego metrażu i obowiązującej aranżacji będzie zależał design, a także rozmiar huśtawki.

Kupując huśtawkę należy również pamiętać o jej przeznaczeniu – huśtawka do pokoju dziecięcego będzie znacznie różnić się od tej, którą zawiesimy w salonie. Dodatkowo zawsze musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania huśtawki oraz materiał. Huśtawka powinna być przede wszystkim bezpieczna i wygodna.

Rodzaje huśtawek do pokoju

Domowe huśtawki występują w wielu wariantach, co oferuje szeroki wybór i łatwe dopasowanie najlepszego produktu do własnych upodobań i potrzeb. Wśród najbardziej popularnych i najczęściej spotykanych huśtawek można wyróżnić:

– huśtawka hamak – ten rodzaj huśtawki gwarantuje niesamowitą wygodę, zapewniając najwyższą jakość odpoczynku. Dostępny w wielu wariantach kolorystycznych – z łatwością da się go dopasować do większości wnętrz. Huśtawka hamak doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, ale także w pokoju starszego dziecka czy nastolatka,

– huśtawka bocianie gniazdo – kształt tego modelu przypomina bocianie gniazdo, stąd też wzięła się jego nazwa. Ta sufitowa huśtawka jest wykonana na planie koła, bardzo często ozdobiona frędzlami czy długimi wstęgami sprawdzi się w w przytulnych wnętrzach w stylu boho, ale nie tylko. Bocianie gniazdo w minimalistycznej wersji będzie również świetnym elementem aranżacyjnym awangardowego, prostego wnętrza,

– huśtawki z tkaniny – ten rodzaj huśtawki to niezwykle praktyczna, a także dość ekonomiczna opcja, która pozwoli w szybki i prosty sposób odmienić nawet najbardziej niepozorne wnętrze.

Huśtawki do pokoju dziecka – o czym pamiętać?

Przy montażu dziecięcej huśtawki warto dokładnie upewnić się ,czy zainstalowana konstrukcja jest bezpieczna. Huśtawka w pokoju małego dziecka nie powinna być zawieszona zbyt wysoko, warto zadbać również o dodatkowe zabezpieczenie podłogi tuż pod huśtawką – miękkie podłoże zamortyzuje ewentualny upadek.

Poza tym huśtawki do pokoju dziecka powinny być zaopatrzone we wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Dobrze jeżeli huśtawka do pokoju dziecka będzie posiadać dodatkowe zabezpieczenia pod postacią szelek czy różnego rodzaju blokad.

Redakcja glass-land.pl