Industrialne wnętrze – o czym pamiętać urządzając nowoczesne pomieszczenia?

Mieszkanie w stylu industrialnym to prawdziwy hit w branży wystroju i aranżacji wnętrz. Do urządzenia pomieszczeń w nowoczesnym, industrialnym stylu przyda się przede wszystkim niegraniczona wyobraźnia oraz otwartość na nowe, niestandardowe rozwiązania.

Podstawowe zasady aranżacji industrialnych wnętrz

Chcąc uzyskać jak najbardziej efektowny, a jednocześnie zrównoważony efekt, przy aranżacji wnętrz w stylu industrialnym powinniśmy stosować się do kilku bardzo ważnych zasad. Do głównych wytycznych, o których należy pamiętać urządzając nowoczesne mieszkanie należą:

– zachowanie przestrzeni – industrialne wnętrze z prawdziwego zdarzenia to miejsce pełne otwartych przestrzeni. Modernistyczne rozwiązania nie lubią zbędnego nagromadzenia ścian i przedmiotów, a ich głównymi sprzymierzeńcami są prostota i równowaga,

– surowe wykończenie wnętrz – styl industrialny inspiruje się wyglądem amerykańskich fabryk z dawnych lat, dlatego też warto zadbać o to, żeby mieszkanie w industrialnym stylu jak najbardziej przypominało wnętrze opuszczonego zakładu produkcyjnego,

– oświetlenie – mieszkanie w industrialnym stylu to także duża ilość lamp. Akceptowalne są zarówno lampy stojące, jak i wiszące, liczy się tylko to, żeby były jak najbardziej efektowne i mocno przykuwały uwagę,

– kolor ścian – na ścianach, oprócz motywów betonu i cegieł, powinna dominować szarość lub brudny przydymiony brąz. Kolory te dodatkowo podkreślą modernistyczny wystrój wnętrza i pozwolą na lepsze wyeksponowanie dodatków.

Duże okna i oryginale fototapety – czyli czego nie powinno zabraknąć w industrialnym wnętrzu?

Nowoczesne, industrialne wnętrze to także duże, wpuszczające sporo światła okna. Najlepiej jeżeli obramowanie okien we wnętrzach tego typu wykonane będzie z surowego, nieobrobionego metalu. Niezwykle istotnym jest także unikanie wszelkiego rodzaju zasłon. Jeżeli nie możemy obejść się bez zachowania chociaż odrobiny prywatności, powinniśmy zdecydować się na montaż prostych, metalowych żaluzji.

Dobrym pomysłem na ciekawe uzupełnienie industrialnej aranżacji będą również różnego rodzaju fototapety. Fototapeta może stanowić zarówno imitację cegły lub betonu, ale równie dobrze może także przedstawiać prosty, powtarzalny wzór.

Industrialny styl – dodatki

Wielką zaletą urządzania wnętrz w stylu industrialnym jest szeroki wybór dodatków. Co więcej dodatki, które znajdą się w mieszkaniu tego typu niekonieczne muszą być bardzo drogie – industrialne wnętrza rządzą się swoimi prawami i dają spore pole do popisu dla naszej kreatywności i wyobraźni.

Wśród dodatków do nowoczesnych wnętrz poleca się przede wszystkim proste, nieprzeładowane formy i surowe, nieobrobione materiały.

Redakcja glass-land.pl