Czy drewniane krzesła są na prawdę tak wytrzymałe jak mówią?

Nic nie wnosi do pokoju więcej ciepła, stylu i finezji niż niebanalne krzesło. Drewno na pewno cechuje wytrzymałość, trwałość i niezawodność, dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszych organicznych materiałów wykorzystywanych podczas tworzenia mebli.

Przed dokonaniem zakupu drewnianych krzeseł szczególnie zwróć uwagę na możliwości konfiguracji drewnianych krzeseł.

Przed zakupem takich krzeseł szczególnie zwróć uwagę na:

  • Jakość wykończenia
  • Konstrukcję ramy krzesła
  • Możliwość konfiguracji
  • Tapicerkę
  • Gwarancję

Jakość wykończenia

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli z trwałym, powlekanym wykończeniem. Koniecznie zapytajj o rodzaj lakieru użytego do wykończenia mebla. Powinien być wytrzymały! taki jak bejca, który utrzyma kolor i zapobiegnie odpryskom, wgnieceniom i zadrapaniom.

Mocny lakier lub bejca zapobiegnie również wchłanianiu zacieków, a także zapobiegnie zawilgoceniu mebla.

Konstrukcja ramy

Przed zakupem drewnianych krzeseł upewnij się, że producent wybiera odpowiednie drewno. Potrzebujesz mocnego drewna, takiego jak europejski buk lub dąb. Unikaj miękkiego drewna, takiego jak sosna. Upewnij się, że producent krzeseł używa solidnych połączeń ) z dobrym procesem klejenia i skręcania połączeń, aby złagodzić ruchy krzesła.

Spróbuj również zapytać, czy rama krzesła jest zbudowana tak, aby można ją było układać w stos. Chociaż krzesła drewniane nigdy nie będą ustawiane tak wysoko jak krzesła stalowe lub aluminiowe, mogą mieć wysokość do 4 krzeseł, w zależności od konstrukcji.

Jednym z polskich producentów krzeseł, który spełnia międzynarodowe wymogi oraz posiada niezliczone certyfikaty jest firma Paged

Opcje dostosowywania

Niezależnie od wybranego stylu lub estetyki, elementy drewniane można wykorzystać w praktycznie każdym projekcie. Opcje dostosowywania są naprawdę nieograniczone. Drewniane ramy mogą zawierać drobne rzeźbienia i misterne mieszanki kolorów. Słoje drewna zapewniają naturalne warianty kolorystyczne, które mogą być bardzo atrakcyjne. Oznacza to również, że każde krzesło jest wyjątkowe. Ze względu na szeroką gamę opcji kolorystycznych – krzesła drewniane wyglądają atrakcyjnie z różnymi stylami i kolorami tkanin.

Jeśli szukasz jednolitości, drewno może nie być najlepszym rozwiązaniem. Biorąc to pod uwagę, uważaj na producentów, którzy obiecali identyczny kolor w większym zamówieniu. Producenci drewnianych krzeseł do jadalni lub salonu powinni również być w stanie zaoferować dosłownie każdą opcję dostosowywania, a także opcje stworzenia tapicerki krzesła z materiału powierzonego.

Gwarancja

Jeżeli kupujesz krzesło na które producent mebli nie daje żadnej gwarancji może oznaczać to, że meble są wykonane z drewna niskiej jakości. Kolejny problem może również dotyczyć procesu barwienia krzesła. Jeśli nie zostanie użyty wytrzymały lakier lub bejca, na ramie krzesła mogą pojawić się zadrapania.

Podsumowanie

Jeśli zamierzasz kupić dobrze wykonane drewniane krzesła, oznacza to, że szukasz czegoś, co zaoferuje znacznie więcej niż tylko miejsce do siedzenia. Krzesło takie powinno być stylowe, niepowtarzalne, wystarczająco wytrzymałe, a co najważniejsze – wygodne.

Chociaż kochamy drewniane krzesła, wiemy, że nie są one najlepsze dla każdej firmy.

Jeżeli szukasz idealnych mebli sprawdź krzesła firmy Fameg, które produkowane są w Polsce już od XIX wieku.

Redakcja glass-land.pl