Kolorowe baterie łazienkowe, które ożywiają wnętrze

Chromowane wykończenie baterii łazienkowych ma wiele zalet, a przede wszystkim jest rozwiązaniem uniwersalnym, pasującym do różnych stylów wnętrz i zestawów kolorystycznych. W ostatnim czasie jednak moda się zmieniła, a najnowsze trendy to przede wszystkim łączenie różnych barw, wzorów i materiałów. Dlaczego też jeśli poszukujesz nowoczesnych rozwiązań i chcesz wprowadzić powiew świeżości do swojej łazienki, koniecznie rozważ kolorowe baterie łazienkowe.

Wybór wzorów i kolorów jest szeroki, a projektanci dokładają wszelkich starań, by połączyć przydatne technologie z estetyką i wysoką jakością wykonania. Dobrym przykładem są baterie łazienkowe dostępne w ofercie marki Roca. Przyjrzyjmy się im bliżej!

bateria w łazience

Natura i nowoczesność – kolorowe baterie łazienkowe z kolekcji ONA

W kolekcji ONA znajdziesz 3 wersje kolorowych baterii umywalkowych jednouchwytowych sztorcowych – niską, średnią i wysoką. Dostępna jest również wersja podtynkowa. Obok nich w ofercie znajduje się bateria bidetowa oraz baterie wannowe i wannowo-prysznicowe w wersji ściennej lub podtynkowej. Jeżeli więc szukasz wyposażenia łazienki, które cechuje się naturalnym ciepłem, jest stylowe i minimalistyczne – to spójna bryła produktów z kolekcji ONA powinna Cię zainteresować. Każdy z wymienionych modeli baterii występuje w 4 wariantach kolorystycznych – chrom, titanium black, czarny mat i rose gold.

Wśród nowoczesnych technologii, w które wyposażono tę kolekcję, warto wskazać obecną w kolorowych bateriach umywalkowych stojących funkcję Cold Start, wspierającą oszczędzanie energii. W pozycji centralnej uchwytu baterii znajduje się woda zimna, aby uzyskać ciepłą, konieczne jest przesunięcie go w lewo. Technologia Softturn, obecna we wszystkich omawianych modelach, ułatwia regulację strumienia wody. Modele w kolorach titanium black i rose gold posiadają powłokę  Everlux® PVD, o której szerzej powiemy później.

Eleganckie kształty kolekcji Insignia

Jeśli poszukujesz eleganckich baterii o zaoblonym kształcie, zastanów się nad kolekcją Insignia. Oferta jest bardzo szeroka. Znajdziesz tutaj kolorowe baterie umywalkowe sztorcowe w dwóch wysokościach, baterię umywalkową podtynkową, baterię bidetową, a także bogatą paletę rozwiązań pod prysznic i do wanny – wraz z bateriami termostatycznymi oraz do kompletacji z ROCABOX. Obok wersji chromowanych, dostępne są 3 warianty z powłoką Everlux® – titanium black, brushed titanium black oraz rose gold.

Baterie umywalkowe stojące wyposażone zostały w rozwiązanie Cold Start. Wszystkie kolorowe modele (oprócz modeli termostatycznych) mają także funkcję Softturn. Rozwiązania termostatyczne natomiast posiadają technologię Security 38º® – zapobiegającą przekroczeniu temperatury wody  38ºC oraz Quick Reaction pozwalającą osiągnąć żądaną temperaturę w krótkim czasie.

kształty kolekcji Insignia

Kolekcja Naia – charakter i wyrafinowanie

Jeżeli podobają Ci się wyraźnie zaznaczone geometryczne formy połączone z minimalistycznym designem – sprawdź kolekcję Naia. W tej serii dostępne są baterie umywalkowe sztorcowe (wysoka i niska) oraz podtynkowa, baterie prysznicowe i wannowo-prysznicowe ścienne lub podtynkowe, a także bateria bidetowa. Możesz wybierać z 3 wariantów kolorystycznych – brushed titanium black, titanium black i rose gold – wszystkie posiadają powłokę Everlux®.

Tutaj podobnie, jak w przypadku poprzednich kolekcji, wszystkie modele wyposażone są w funkcję Softturn, a baterie umywalkowe stojące dodatkowo posiadają technologię Cold Start.

Kolorowe baterie termostatyczne z kolekcji T-1000

W kolekcji T-1000 znajdziesz minimalistyczne baterie wannowe i wannowo-prysznicowe dostępne w wersji chromowanej oraz w kolorach titanium black, brushed titanium black i rose gold z Everlux®. Poza Security 38º® i Quick Reaction® baterie z kolekcji T-1000 posiadają funkcję SafeTouch®, zapobiegającą nagrzewaniu się korpusu baterii.

Everlux® PVD – kosmiczna jakość w łazience?

Omawiając poszczególne kolekcje podkreślaliśmy wielokrotnie obecność powłoki Everlux® PVD. Powstaje ona w technologii naparowywania próżniowego, której twórcą jest NASA. Dzięki niej kolor nie ściera się, nie traci nasycenia, a sam materiał nie ma skłonności do korozji. Przekłada się to na 10-krotny wzrost odporności na zarysowania oraz 2-krotny wzrost twardości w porównaniu do baterii chromowanych. W ten wyjątkowy sposób udaje się połączyć solidność i niepowtarzalną estetykę.

Redakcja glass-land.pl