Ogród z odzysku, czyli jak zrobić meble ogrodowe

Relaks we własnym ogrodzie to prawdziwa przyjemność, ale to także świetne miejsce, aby urządzić tam rodzinne spotkanie czy w gronie przyjaciół. Potrzebne są nam do tego jedynie odpowiednie meble. W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór mebli do ogrodu wykonanych z różnych materiałów, ale to zawsze dodatkowy wydatek. Można także spróbować wykonać je samodzielnie. Jak zrobić meble ogrodowe?

Z czego można zrobić meble do ogrodu?

Tak naprawdę mamy tutaj nieograniczone pole do popisu. Jeśli tylko posiadamy zmysł majsterkowicza, to możemy wykorzystać to, co zostało nam po remoncie, np. stare deski boazeryjne. Oczywiście możemy także samodzielnie zakupić gotowe deski i wykonać z nich ławki oraz stoliki – na pewno będzie to tańsze rozwiązanie niż nowe meble. Ponadto do stworzenia ciekawych mebli ogrodowych możemy wykorzystać elementy naszych starych mebli, które latami służyły nam w salonie czy kuchni lub nawet zapytać znajomych, czy nie dysponują używanymi meblami lub innymi materiałami, z których możemy wykonać stoliki, ławki czy krzesła. Meble ogrodowe z odzysku to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale również przede wszystkim ekologiczne. Dużym powodzeniem cieszą się także palety – można wykonać z nich meble praktycznie bez użycia żadnych narzędzi.

jak zrobić meble ogrodowe

Zobacz także: https://glass-land.pl/czy-mozna-stosowac-podklady-kolejowe-w-ogrodzie/

Jak zabezpieczyć meble?

Oczywiście jeśli już bierzemy się samodzielnie za wykonanie mebli ogrodowych, to musimy zadbać o ich najmniejszy szczegół – muszą być wygodne, funkcjonalne, a także wytrzymałe. Jak zrobić meble ogrodowe, które wpiszą się w te kryteria? Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się odpowiednie akcesoria i narzędzia, które pozwolą nam wykonać trwałe wygodne meble. Jeśli wykonujemy je z desek, to na pewno koniecznie musimy zaopatrzyć się również w kątowniki, konfirmaty, wkręty do drewna, śruby z nakrętkami czy piły do drewna. Ponadto meble warto także odpowiednio zabezpieczyć, np. odpowiednią farbą, która również sprawi, że będą one wyglądać jeszcze bardziej wyjątkowo. Czym pomalować meble ogrodowe? – Wszystko zależy od tego, jakie efekt chcemy uzyskać.

Czym pomalować meble ogrodowe?

Drewniane meble ogrodowe można zabezpieczyć co najmniej na trzy najbardziej popularne sposoby. Pierwszym z nich jest bejca, która jest łatwa w użyciu i świetnie podkreśla strukturę drewna, a także wyrównuje jego koloryt. Czym malować meble ogrodowe, jeśli chcemy, aby jednak były bardziej wyraziste w swoim charakterze? – Meble ogrodowe można także pomalować farbą na dowolny kolor, np. biało lub brązowo, dzięki temu dopasujemy nasze własnoręcznie wykonane meble do innych elementów wystroju, ale inną zaletą farby jest także to, że świetnie zakrywa wszelkie nierówności w odcieniach drewna. Ostatnią propozycją jest lakier, który wprost przeciwnie – zapewnia w stu procentach naturalny efekt. Tak więc kwestia, czym malować meble ogrodowe, powinna być dobrze przemyślana i dobrana adekwatnie do efektów, jakie chcemy uzyskać. Musimy jednak pamiętać, że przed pomalowaniem zarówno bajcą, lakierem, jak i farbą należy odpowiednio przygotować do tego drewnianą powierzchnię.

Redakcja glass-land.pl