Schody na antresolę – jak wybrać odpowiednie?

Antresola to przestrzeń jedno- lub kilkupokojowa, wydzielona z parteru, piętra budynku mieszkalnego lub hali przemysłowej. Rozwiązanie to pozwala na zyskanie dodatkowego miejsca, które można przeznaczyć między innymi na sypialnię lub salon.

Urządzanie antresoli – o czym pamiętać?

Urządzanie antresoli wymaga odpowiedniego zaplanowania – ze względu na ograniczoną przestrzeń, trzeba koniecznie zadbać o efektywne wykorzystanie każdego dostępnego centymetra powierzchni. Antresola powinna zostać wykonana z solidnych i wytrzymałych materiałów, które pozwolą na jej bezproblemowe użytkowanie.

Antresola bardzo często zostaje zagospodarowana jako przestrzeń do spania. W tym wypadku szczególnie sprawdzą się przestrzenie o niewielkiej wysokości, które ciężko byłoby zaadaptować na przykład na salon. Do sypialni urządzonej na antresoli wystarczy wstawić niewysokie łóżko lub materac, lampkę i kilka innych drobiazgów. Sypialnia na antresoli pozwala na stworzenie niezwykle przytulnego klimatu i ciekawe wykorzystanie mało ustawnej przestrzeni.

Osoby dysponujące nieco większym metrażem bardzo często decydują się na urządzenie na antresoli salonu lub pokoju do gier. Salon na antresoli to doskonałe rozwiązanie w wysokich pomieszczeniach – w salonie tego typu mogą znaleźć się wszystkie niezbędne sprzęty takie jak stolik, kanapa czy telewizor.

Jakie schody na antresolę?

Wybór schodów na antresolę będzie zależał od wielu czynników takich jak dostępna przestrzeń, aranżacja mieszkania czy nasze indywidualne upodobania. Bez względu na to na jaki typ schodów na antresolę się zdecydujemy, powinny być one przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Wśród najpopularniejszych rozwiązań można spotkać między innymi:

– schody kacze – ogromną zaletą schodów tego typu jest to, że zajmują stosunkowo niewiele miejsca, zapewniając przy tym dość duży komfort użytkowania. Schody kacze charakteryzują się specjalnie wyprofilowanymi, wycinanymi naprzemiennie stopniami – technika ta sprawia, że schody są dość strome, aczkolwiek wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Schody te sprawdzą się w małych, trudno ustawnych wnętrzach,

– schody spiralne – rozwiązanie to jest zarówno bardzo wygodne, jak i niezwykle estetyczne i w zależności od potrzeb można je dowolnie modyfikować – schody spiralne mogą być zarówno prawo, jak i lewoskrętne, różny może być także sam kształt stopni,

– schody policzkowe – konstrukcja schodów policzkowych ma strzelistą formę, co pozwala na większą oszczędność przestrzeni. Schody na antresolę tego typu uchodzą za jedne z najbardziej efektownych, a zarazem najbezpieczniejszych rozwiązań.

Redakcja glass-land.pl