Kwiaty na balkon południowy

Kwiaty na balkon południowy znacznie różnią się od wszystkich pozostałych. W takim miejscu można przede wszystkim umieścić rośliny obficie kwitnące, jednak należy pamiętać, że warunki w tym przypadku bywają naprawdę trudne. Nie każde z nich będą więc w stanie przeżyć w danych warunkach. Właśnie dlatego trzeba najpierw dowiedzieć się, na jakie konkretnie kwiaty warto postawić.

Najpopularniejsze kwiaty na balkon południowy

Co ciekawe, rośliny te narażone są przede wszystkim na ostre słońce, które sprawia, że potrzebują one ciągle wody. Trzeba liczyć się także z tym, że w takich miejscach dosyć często występują szkodniki. Dopiero po wzięciu pod uwagę tych wszystkich czynników można wybrać konkretne kwiaty. Są to przede wszystkim rośliny światłolubne, dlatego też warto postawić na zakup chociażby pelargonii. To oczywiście rośliny o intensywnych, zwykle ciepłych barwach. Co ciekawe, nie wymagają one zbyt dużo opieki i najlepiej prezentują się w podłużnych skrzynkach, które można zawiesić na niemal każdym balkonie. Doskonale wyglądają także petunie czy surfinie, które przyciągają uwagę i wzrok wszystkich przechodniów. Są to rośliny, które każdego roku mają bardzo dużo kwiatów. Istotna jest jednak w tym przypadku prawidłowa pielęgnacja i nawożenie. Dobre zadbanie o nie przyniesie zaskakujące efekty i znacznie uatrakcyjni wygląd całego balkonu. Nie da się ukryć, że tak naprawdę są to obecnie jedne z najpopularniejszych kwiatów jeśli chodzi o polskie ogródki i balkony. W takim miejscu równie dobrze sprawdzą się bratki czy margerytki, które zajmują dużo mniej powierzchni od wszystkich wcześniej wspomnianych gatunków.

Na jakie jeszcze kwiaty warto postawić?

Wiele kobiet decyduje się także na zasadzenie nieco innych roślin. Chodzi tu chociażby o opuncję, wrzos, wilca czy lawendę. Są to rośliny, które sprawdzą się świetnie również wczesną jesienią. Wszystkie je łączy jednak najważniejsza kwestia, jaką jest odpowiednie nawadnianie. Muszą one być podlewane albo z samego rana, albo też późnym wieczorem. Pod żadnym pozorem nie wolno tego robić w samo południe, gdyż działa to zdecydowanie na niekorzyść takiej rośliny. Mało tego może doprowadzić nawet do negatywnych konsekwencji, których zdecydowanie warto wcześniej uniknąć.

Podsumowując, jak doskonale widać wyróżnia się naprawdę wiele gatunków kwiatów, które doskonale sprawdzą się na balkonie południowym. Należy też pamiętać, że oczywiście wszystkie wyżej wymienione nie są jedynymi, które można zakupić w tym przypadku.

Redakcja glass-land.pl