Jakie płytki położyć pod prysznicem?

Ceramika łazienkowa powinna łączyć w sobie sporą funkcjonalność i wyjątkową estetykę. Dobierając płytki ceramiczne, nie możesz zapominać o żadnej z tych cech. Jak wybrać płytki, które sprawdzą się pod prysznicem?

Na jakie płytki się zdecydować?

Przeglądając oferty producentów ceramiki łazienkowej i żurnale z produktami ceramicznymi, można popaść w zakłopotanie. Na rynku znajduje się bardzo dużo różnorodnych płytek, z których wiele polecanych jest właśnie do wykańczania przestrzeni prysznica. Czy warto wybrać płytki hiszpańskie łazienkowe, albo spróbować drewnopodobne? Może lepiej nie zawracać sobie głowy wyglądem, stawiając na funkcjonalność płytek?

Parametry techniczne płytek ceramicznych

Urządzanie łazienki zawsze jest męczące i wymaga podejmowania wielu decyzji. W przypadku montażu wylewki do umywalki czy lustra sprawa nie jest tak istotna, ponieważ z łatwością możesz je wymienić. Problem zaczyna się przy wyborze sposobu wykończenia, czyli rodzaju płytek ceramicznych. Tutaj zmiana nie jest taka łatwa i nałożenie wybranego produktu wiąże go z Twoją łazienką przynajmniej na kilka lat. 

Jeśli szukasz płytek do kabiny prysznicowej, bardzo istotne są ich parametry techniczne. Zanim zdecydujesz się na dany kolor lub wzór, sprawdź chłonność produktu. Płytki w kabinie prysznicowej będą stale narażone na działanie wilgoci, dlatego ich chłonność nie może być większa, niż 3 %, co zapewnia odpowiednią trwałość. 

W brodziku zastanów się też nad płytkami antypoślizgowymi. Woda, mydło, bose stopy i śliskie szkliwione podłoże to gotowa recepta na wywrotkę. Dlatego szczególnie przy kabinach typu walk-in postaraj się o pasek płytek z dodatkowymi wypustkami, które zapobiegają poślizgnięciu się na mokrej podłodze. 

Płytki hiszpańskie łazienkowe czy naturalne – wygląd ceramiki prysznicowej

Po wyborze produktów o odpowiednich parametrach, pora na najprzyjemniejszą część programu – dobór wzorów i kolorystyki. Ostatnio wielkim zainteresowaniem i popularnością cieszą się płytki drewnopodobne. To one nadają łazience ciekawego naturalnego wyglądu, a odpowiednio zestawione z innymi elementami wykończeniowymi, będą tworzyły spójną dekorację. Podobnie prezentują się płytki inspirowane naturalnymi kamieniami. 

Czy jednak warto podążać za modą i stworzyć łazienkę taką, jak mają wszyscy? Jeśli szukasz swojego własnego stylu, zwróć uwagę na płytki hiszpańskie łazienkowe. Takie produkty charakteryzują się niepowtarzalnym stylem, wręcz fantazyjnym. Płytki są różnokolorowe, często zaskakują wzornictwem, a ich układanie to nie tylko budowa wykończenia w łazience, ale tworzenie sztuki.

Gdzie kupić dobrej jakości płytki hiszpańskie łazienkowe? Sklep dekordia.pl to miejsce, w którym znajdziesz różnego rodzaju dekoracje do mieszkania, w tym również płytki ceramiczne. W naszej ofercie znajdują się między innymi płytki Ape Ceramica, które łączą w sobie charakterystyczną hiszpańską fantazję, z elegancją. Dzięki temu będziesz mógł pozwolić sobie na popuszczenie wodzy fantazji, a płytki Ape Ceramica ułatwią Ci Tworzenie dzieł, może nawet na miarę Salvadora Dali.

Redakcja glass-land.pl