Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu. Małe dzieci potrzebują raczej niskich sprzętów, czyli przede wszystkim krzesełek oraz stolików. Takie meble powinny bez problemu zmieścić się pod skosami. Gdy malec podrośnie to wtedy może pojawić się kłopot z zagospodarowaniem przestrzeni. W takiej sytuacji niezbędne będą meble standardowej wysokości. Dowiedz się, jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu, aby dobrze spełniał on swoje funkcje.

Urządzanie pokoju dziecięcego

Sprzęty zrobione na wymiar są idealnym rozwiązaniem na poddaszu. Nawet takie zakamarki, które wcześniej wydawała się bezużyteczne można wykorzystać w ciekawy sposób. W takich miejscach można przykładowo montować półki na książki. Nowoczesny pokój dla dziewczynki na poddaszu musi być przede wszystkim funkcjonalny. Stworzenie pojemnej garderoby pod połacią dachu doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka na poddaszu. Najlepiej użyć klasycznych drzwi przesuwnych, które nie stanowią dla dziecka zagrożenia podczas zabawy.

Kolory są bardzo ważne w pokoju maluchów. W ten sposób można nieco pobudzić oraz ożywić pomieszczenie. Trzeba jednak dość ostrożnie używać kolorów, ponieważ bardzo łatwo można wprowadzić wrażenie bałaganu. Pokój dla chłopca na poddaszu najlepiej urządzić w neutralnych kolorach. Jako akcenty aranżacyjne można zastosować dwie lub trzy żywsze barwy. Najlepiej wybierać funkcjonalne meble, które są łatwe do przestawiania. Warto zainwestować również w pojemniki na zabawki oraz miękki puf. Każdy rodzic powinien kierować się głównie bezpieczeństwem swojego malucha podczas urządzania pokoju dziecka na poddaszu. Oczywiście nie musisz trzymać się sztywnych rygorów, ponieważ możesz postawić na dziecięce dodatki i kolorowe ściany.

pokój dziecięcy na poddaszu

Zobacz także: https://glass-land.pl/taras-na-poddaszu-ciekawe-pomysly-na-zaaranzowanie-przestrzeni/

Aranżacja pokoju

Świetną zabawą musi być aranżacja pokoju wspólnie z dzieckiem. Dzięki temu można stworzyć wyjątkowy klimat w pokoju, a dziecko będzie przeszczęśliwe. Powierzchnię podłogi lepiej pokryć komfortową okładziną, ponieważ małe dzieci bardzo lubią bawić się na podłodze. Dobrze sprawdzi się okładzina korkowa, która amortyzuje upadki i jest ciepła. Do tego bardzo łatwo się ją czyści, bo nie przyciąga kurzu, czyli się nie elektryzuje. Małe dywaniki można położyć na posadzce drewnianej. Można również wykorzystać poduszki lub przytulne pufy.

Pokój dla dzieci musi być właściwie dopasowany do ich potrzeb. W pomieszczeniu powinno być dużo naturalnego światła. Podczas zabawy potrzebne jest maksymalne bezpieczeństwo. Okna obrotowe są idealne do takich pomieszczeń. Takie okna posiadają elementy, które zwiększają ich bezpieczeństwo. Przed niepożądanym otwarciem okna przez dziecko zabezpiecza klamka z blokadą. Odporność okna na włamanie podnoszą rozwiązania antywłamaniowe. Szyba jest laminowana od wewnątrz, dzięki czemu w razie ewentualnego rozbicia nie stanowi zagrożenia. Pomyśl również o roletach, które chronią pokój dziecka przed zbytnim nagrzewaniem się i nadmiarem światła słonecznego. Rolety ze specjalną powłoką sprawdzą się, jeśli poddasze jest szczególnie silnie nasłonecznione. Dzięki takiej powłoce można o kilka stopni Celsjusza obniżyć temperaturę w pomieszczeniu w upalne dni.

Redakcja glass-land.pl