Komody pokojowe – wszechstronne meble do wszystkich pomieszczeń!

Komody pokojowe są niezastąpionym elementem współczesnych wnętrz. Ich wszechstronne zastosowanie, a także szeroki wybór modeli, wzorów i kolorów sprawia, że znajdują one swoje miejsce w każdym pomieszczeniu. Przed zakupem odpowiedniej komody warto zastanowić się co będzie w niej przechowywane i czy przeznaczona będzie dla dzieci, czy dorosłych, a także ile miejsca można na nią przeznaczyć w danym pomieszczeniu.

Komody pokojowe — czy tylko do pokoju?

Na rynku obecnie dostępnych jest mnóstwo rodzajów komód, których zastosowanie może ograniczyć tylko wyobraźnia. Najbardziej popularne są komody z szufladami i szafkami, w których przechowywane są ubrania i bielizna. Taki model sprawdzi się najlepiej w sypialni lub garderobie, kiedy zależy nam na przechowaniu jak największej liczby rzeczy przy jednoczesnej organizacji i dobrym dostępie. Komody do sypialni mogą zawierać wiele szuflad ustawionych pionowo lub szereg ustawionych poziomo — w zależności od dostępnego miejsca. Jedna komoda może zaoferować nawet 10 szuflad lub więcej — w zależności od potrzeb. Komody świetnie sprawdzają się też w salonach gdzie oprócz użyteczności ważną rolę pełni design. Zwykle wybierane są komody z szafkami całkowicie zasłaniającymi ich wnętrze, ale są też modele wyposażone w przezroczyste szkła, które umożliwiają ekspozycję wyjątkowych rzeczy. Dodatkowo mebel może uatrakcyjnić wykończenie powierzchni jak połysk czy mat, albo wewnętrzne lub zewnętrzne oświetlenie.
Aktualnie komody pokojowe coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w kuchni, gdzie są fantastycznym dodatkowym meblem do przechowywania naczyń lub produktów spożywczych i jednocześnie pełnią funkcję dodatkowego blatu roboczego.
W pokoju dziecka idealnie sprawdzą się komody, których wnętrze można dopasować do wieku dziecka — czy ma posiadać same kosze na zabawki, czy ma mieć szafki i szuflady. Wiele modeli oferuje również późniejszą modyfikację mebla jak dodanie drzwiczek czy szuflad kiedy dziecko dorośnie.
Komoda zastosowana w przedpokoju pomieści znacznie więcej par butów niż tradycyjne małe szafki na buty, a w łazience będzie świetnym rozwiązaniem do przechowywania ręczników czy artykułów chemicznych, lub wyposażona w odpowiedni blat, będzie świetną bazą pod umywalkę.

Jakie zalety posiadają komody pokojowe?

Oprócz wcześniej wspomnianej wszechstronności zastosowań, komody wyposażone w solidne systemy szyn i zawiasów umożliwiają wysoki komfort użytkowania przez lata. Pełny wysuw szuflad, lub szafki otwierające się na tzw. tip on gwarantują pełną wygodę i łatwość użytkowania.
Kupując komodę do pokoju niemowlaka warto wykorzystać również blat i położyć na nim przewijak — dzięki temu mebel jest jeszcze bardziej wielofunkcyjny a przebieranie dziecka jeszcze łatwiejsze kiedy wszystko jest pod ręką.
Aby dodatkowo ułatwić organizację, komody można wyposażyć w pojemniki i organizery, które zapobiegną mieszaniu się rzeczy i zachowają porządek. Wiele komód można także podczas zakupu dobrać pod rodzaj wnętrza — wybrać kolor okleiny lub ilość szafek i szuflad.

Redakcja glass-land.pl