Designerskie lampy wiszące – ciekawy sposób na oświetlenie domu

Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów wystroju wnętrz – ten pozornie mało istotny detal może odmienić oblicze każdego domu, nadając wnętrzom styl i charakter.

Wybór oświetlenia do domu – o czym pamiętać przy wyborze lamp?

Wiele osób decyduje się na uzupełnienie aranżacji pomieszczeń za pomocą lamp wiszących. Szeroki wybór produktów tego typu pozwala na łatwe dopasowanie danego oświetlenia do stylu i wielkości pomieszczenia. Przy wyborze lamp wiszących powinniśmy pamiętać o kilku niezwykle istotnych szczegółach, do których należą:

– rodzaj klosza – aspekt ten będzie miał wpływ na intensywność oraz poziom rozproszenia światła – lampy z zamkniętym kloszem oraz te z kloszem otwartym ku górze dają światło dobre do ogólnego oświetlenia, na przykład w salonie lub w korytarzu. Jeśli zależy nam na uzyskaniu bardziej skoncentrowanego, punktowego oświetleniu powinniśmy wybrać lampę z kloszem otwartym,

– materiał, z którego wykonana został wykonany klosz – bardziej transparentne materiały będą przepuszczały więcej światła. Z kolei klosze z metalu lub grubej tkaniny sprawdzą się wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu mniej rozproszonego, punktowego oświetlenia,

– ilość źródeł światła – lampa może być wyposażona w jedną lub kilka żarówek – ilość źródeł światła powinna być dostosowana zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i naszych indywidualnych potrzeb.

Designerskie lampy wiszące – jak wybrać odpowiednią?

Designerskie lampy wiszące to niesłychanie szerokie pojęcie. Efektowne, wykonane z ciekawych materiałów lampy bardzo często stanowią jeden z głównych elementów aranżacji pomieszczenia. Zadaniem wymyślnych lamp jest nie tylko zapewnienie odpowiedniej ilości światła, ale przede wszystkim przykuwanie uwagi zarówno domowników, jak i gości.

Wśród designerskich lamp wiszących od lat niezmiennie królują lampy wykonane ze szkła. Szklane oświetlenie jest niezwykle eleganckie i bardzo łatwe w utrzymaniu. Dodatkowym atutem szklanych lamp jest to, że można dopasować je do większości pomieszczeń. Lampa ze szkła to idealne uzupełnienie zarówno klasycznych, jak i industrialnych, awangardowych pomieszczeń.

Dużym powodzeniem cieszą się także lampy wykonane z metalu, które świetnie sprawdzą się w surowo urządzonym wnętrzu – ich designerskie wykończenie to doskonały akcent, który podkreśli charakter całego pomieszczenia.

Do bardzo często wybieranych modeli należą także lampy w stylu industrialnym. Rozwiązania tego typu są nie tylko niezwykle proste i gustowne, ale przede wszystkim ciekawe. Projekt lampy industrialnej może opierać się użyciu bardzo różnorodnych przedmiotów – design lamp tego typu ograniczony jest wyłącznie naszą wyobraźnią.

Redakcja glass-land.pl