Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? Zwróć uwagę na te parametry

Piekarnik do zabudowy to obecnie najczęściej wybierany rodzaj tego urządzenia do kuchni. Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? Sprawdź te wskazówki, aby dopasować najlepszy sprzęt spełniający wszystkie Twoje wymagania!

Dlaczego warto wybrać piekarnik do zabudowy?

AGD do zabudowy, w tym lodówka, zmywarka, płyta kuchenna oraz piekarnik, nie tylko wygląda bardzo atrakcyjnie, ale również zapewnia pełną funkcjonalność.

Piekarnik do zabudowy może być umieszczony bezpośrednio pod płytą kuchenną, ale coraz częściej montowany jest on także na wyższej wysokości, aby można było łatwiej z niego korzystać.

Obecnie piekarniki do zabudowy w meblach kuchennych ma w swojej ofercie wielu producentów. Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?

Piekarnik do zabudowy – najważniejsze parametry

Nowoczesne piekarniki mogą zaoferować dostęp do szerokiej gamy innowacyjnych funkcji, z którymi przygotowywanie pysznych potraw staje się jeszcze prostsze. Na jakie parametry trzeba zwrócić wtedy szczególną uwagę?

1. Pojemność piekarnika
Pierwszym czynnikiem, jaki należy uwzględnić przy zakupie piekarnika do zabudowy, jest jego pojemność. Obecnie jest to najczęściej około 70 litrów, ale dostępne są także większe i mniejsze modele.

2. Wymiary piekarnika
Należy dostosować je do miejsca jego montażu. Wymiary połączone są także z pojemnością sprzętu.

3. Rodzaj piekarnika
Zdecydowaną większość na rynku stanowią piekarniki elektryczne.

Dodatkowo piekarnik elektryczny może być wyposażony w funkcje parowe dla zdrowszego przygotowywania wyśmienitych dań na parze oraz w grilla do grillowania potraw.

4. Rodzaj prowadnic w piekarniku
Prowadnice boczne służą do wysuwania i wsuwania rusztów i blach w piekarniku.

Najwygodniejsze i najbezpieczniejsze w obsłudze są prowadnice teleskopowe. Tańsze są prowadnice drabinkowe oraz prowadnice wytłaczane w bocznych ścianach piekarnika.

5. Sterowanie piekarnikiem
Dzisiaj popularne są piekarniki sterowane dotykowo i elektronicznie, co pozwala na łatwy dostęp do wielu zaawansowanych funkcji. Piekarnik może być także sterowany mechanicznie, na przykład pokrętłami.

Wybrane rodzaje piekarników są też sterowane za pomocą smartfonów – wtedy można zarządzać ich pracą na odległość.

6. Funkcje piekarnika
Nowoczesny piekarnik może zaoferować pełną gamę funkcji, aby pieczenie z nim było przyjemniejsze.

Na uwagę zasługują gotowe programy dla różnych produktów, a także funkcja czyszczenia piekarnika, na przykład czyszczenia katalitycznego, aby wnętrze urządzenia zawsze było czyste. Dodatkowym udogodnieniem mogą być podświetlane i chowane pokrętła.

Redakcja glass-land.pl