Kupno mieszkania na firmę – czy warto?

Przedsiębiorcy często chcą dobrze ulokować swoje zarobki. Wielu z nich decyduje się na zakup mieszkania na firmę, które może być idealnym sposobem na zarobienie pieniędzy. Jak wyglądają formalności przy zakupie takiego mieszkania na firmę? Kto może przeprowadzić klienta przez cały ten skomplikowany proces? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Kupno mieszkania na firmę – czy to się opłaca?

Przedsiębiorcy, którzy chcą kupić mieszkanie na firmę doskonale wiedzą, iż jest to świetna inwestycja. Lokowanie pieniędzy w nieruchomości zawsze się opłaca, gdyż takie mieszkanie można wynająć lub po prostu sprzedać za kilka lat dużo drożej. Wielu właścicieli firm jednak najbardziej interesuje ta pierwsza opcja, czyli wynajęcie mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą oni być bogatsi o kolejne 2000 – 2500 zł miesięcznie (w zależności od miasta i metrażu takiego mieszkania). Nawet przy najmniejszym wkładzie własnym, czyli wynajęciu mieszkania nieumeblowanego, można naprawdę sporo zarobić. Nie powinno więc dziwić, że zdarzają się właściciele firm, którzy posiadają w dużych miastach nawet kilka lub kilkanaście mieszkań, które cały czas wynajmują. Najlepiej wybrać miejscowość, w której są wyższe szkoły, wówczas zawsze znajdzie się jakich studentów, którzy będą zainteresowani wynajęciem mieszkania przynajmniej na rok lub dwa.

Jak wygląda zakup takiego mieszkania w praktyce?

Tak naprawdę zakup mieszkania na firmę wygląda bardzo podobnie, jeżeli chodzi o formalności, jak zakup mieszkania przez klienta indywidualnego. Jeżeli chce się przejść przez tą procedurę szybko i bezstresowo, warto nawiązać współpracę z dobrą agencją nieruchomości, która krok po kroku pomoże przejść przez wszystkie procedury. Wiele zależy od tego, czy takie mieszkanie będzie zakupione na kredyt, czy za gotówkę. Ważne jest także to, kto sprzedaje konkretne mieszkanie oraz czy nie jest ono obciążone np. kredytem hipotecznym. Wszystkie takie dodatkowe kwestie przyczyniają się do tego, że cały proces zakupu mieszkania się wydłuża. Najczęściej klientom firmowym zależy jednak na czasie, gdyż chcą czerpać korzyści z zakupionej nieruchomości.

Jak wynika z powyższego, nie trzeba obawiać się zakupu mieszkania na firmę, gdyż decydując się na takie rozwiązanie, właściciel może naprawdę wiele zyskać. Są osoby, które potrzebują mieszkania do własnych celów. Wiele firm rozwija się, otwiera nowe siedziby w innych miastach, więc właściciele często potrzebują odpowiedniego lokum do pracy i do wypoczynku. Jeżeli jest szansa na zakup świetnego lokalu i są na to środki, warto z tego skorzystać.

Redakcja glass-land.pl