Co to jest ogrodzenie panelowe drewniane i jakie ma zastosowanie?

Ogrodzenie to nieodłączna część domu i jego wizytówka. Drewniane ogrodzenie jest ponadczasowe, łatwe do postawienia oraz do konserwacji. Drewniane ogrodzenia są funkcjonalne oraz pozwalają w różny sposób zaaranżować otoczenie.
Drewno z którego wykonane jest ogrodzenie musi być zdrowe, sezonowane oraz odpowiednio zabezpieczone przed działaniami czynników atmosferycznych.

Ogrodzenie panelowe drewniane – zastosowanie

Ogrodzenie panelowe drewniane stosowane jest bardzo często zarówno jako ogrodzenie całej posesji jak i elementu ogrodu.
Ogrodzenie drewniane ma mniejszą trwałość niż ogrodzenie stalowe, ale prezentuje się ono lepiej pod względem wizualnym. Decydując się na wykonanie ogrodzenia panelowego drewnianego trzeba pamiętać o tym, że drewno wymaga impregnacji aby mogło utrzymać swój dotychczasowy wygląd.

Jak i czym zabezpieczyć ogrodzenie panelowe drewniane?

Drewniane elementy ogrodzenia narażone są na działanie czynników atmosferycznych, grzybów, pleśni oraz porostów. Drewno surowe łatwo ulega zabrudzeniom, które trudno jest usunąć.
Ogrodzenie drewniane zabezpieczyć można przy użyciu preparatu barwiącego drewno, który chroni je przed działaniem czynników atmosferycznych oraz żywych organizmów.
Jeżeli nie chcemy zmieniać koloru paneli drewnianych do zabezpieczenia ich można użyć bezbarwnego lakieru, który pokryje drewno trwałą powłoką odporną na wodę oraz ścieranie.

Zalety i wady ogrodzeń panelowych drewnianych

Pierwszą i największą zaletą ogrodzeń drewnianych jest ich uniwersalność oraz ponadczasowy wygląd. Panelowe ogrodzenie drewniane idealnie nadaje się do zastosowania zarówno w mieście jak i na wsi, a także na terenach nowoczesnych oraz tradycyjnych. Drewniane ogrodzenie podkreśli stylistykę aranżacji i może być wkomponowane w otoczenie lub stanowić jego kontrast.
Inną zaletą drewnianych ogrodzeń jest duży wybór form, kolorów oraz kształtów. Wygląd płotu uzależniony jest od preferencji klientów oraz aranżacji w jakiej panel ogrodzeniowy będzie używany.
Podstawową wadą drewnianych ogrodzeń jest ich regularna konserwacja. Wszystkie drewniane elementy pokryte muszą być preparatem impregnującym mającym na celu zabezpieczenie drewna przed warunkami atmosferycznymi oraz działaniem organizmów żywych.
Prawidłowe dbanie oraz częsta konserwacja ogrodzeń drewnianych pozwala na cieszenie się ich idealnym stanem nawet przez kilkadziesiąt lat. Nieimpregnowane drewno jest mniej odporna na grzyby i warunki atmosferyczne, a z czasem traci swoje walory wizualne.

Redakcja glass-land.pl