Praktyczne meble do garderoby – co wybrać i jak je wyposażyć?

Garderoby powstają w wielu polskich domach. Coraz częściej można spotkać je także w mieszkaniach. Jak urządzić garderobę? Do dyspozycji jest pełna gama mebli oraz akcesoriów. Sprawdź, jak wybrać najlepsze wyposażenie do garderoby!

Jak urządzić garderobę?

Pomieszczenie jak garderoba służy do przechowywania w niej odzieży, obuwia, dodatków, a często także wielu innych przedmiotów, na przykład pościeli, sprzętu sportowego, AGD jak odkurzacz, żelazko z deską do prasowania.

Odpowiednio zaaranżowana garderoba pozwala na wygodne rozmieszczenie wszystkich rzeczy, pomaga w utrzymaniu porządku, wyszukiwaniu wszystkich potrzebnych przedmiotów, chroni swoją zawartość przed zniszczeniem.

Podstawowe wyposażenie każdej garderoby to jej meble. Jakie meble do garderoby kupić, by korzystać z niej komfortowo każdego dnia?

Rodzaje mebli do garderoby

W garderobach najczęściej umieszczane są meble ażurowe – bez frontów, aby zapewnić łatwy dostęp do przedmiotów. Mogą być też uzupełnione o różne akcesoria.

Meble do garderoby:
– szafy,
– półki,
– komody,
– wieszaki,
– krzesła,
– pufy.

Meble do garderoby – gotowe czy na wymiar?

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć przy wyposażaniu garderoby, jest sposób zakupu mebli. Czy lepiej zdecydować się na te gotowe, a może zamówić je na wymiar?

Gotowe meble są tańsze, dlatego wtedy, gdy uda się dopasować je do swoich potrzeb i wymiarów pomieszczenia, mogą być lepszą opcją.

Meble do garderoby na wymiar wymagają z kolei wyższych nakładów finansowych, ale są lepiej dopasowane do wnętrza i potrzeb jego użytkowników.

Zakup mebli do garderoby – jak dopasować je do potrzeb?

Dobre meble do garderoby to takie, które spełniają wszystkie wymagania. Szeroka gama dostępnych rozwiązań pozwala na uzyskanie mebli doskonale dopasowanych do ich przeznaczenia.

Przy wyborze umeblowania warto zwrócić uwagę na kwestie jak:
– rodzaj przedmiotów i sposób ich przechowywana – na wisząco, po złożeniu
– liczba przedmiotów do garderoby,
– metoda dostępu do przedmiotów.

Jak poprawić funkcjonalność mebli w garderobie?

Aby meble do garderoby były bardziej funkcjonalne, można także wyposażyć je w specjalne dodatki. Pozwalają one na prostsze przechowywanie przedmiotów, ich łatwiejsze znalezienie, zapobiegają ich uszkodzeniu, a także pomagają w codziennym ubieraniu się.

Dodatkowe wyposażenie w garderobie:
– wysokie lustro,
– oświetlenie mebli do garderoby,
– wysuwane kosze do przechowywania,
– tacki do mniejszych dodatków,
– wysuwane wieszaki na spodnie.

Meble do garderoby można zatem dopasować indywidualnie do swoich wymagań, aby korzystanie z nich każdego dnia było jeszcze prostsze i wygodniejsze.

Redakcja glass-land.pl