Rzeźby do ogrodu – gdzie kupić piękne dekoracje?

Rzeźby w ogrodach można spotkać przy hotelach, pałacykach i zameczkach. Coraz częściej jednak widuje się je również w przydomowych ogrodach, gdyż jest to niezwykle gustowny i efektowny akcent podkreślający wyjątkowość miejsca, w którym się znajduje. Jakie rzeźby do ogrodu warto kupić? Co na ich temat myślą projektanci ogrodów? Czy taka rzeźba aby na pewno pasuje wszędzie? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Co jest teraz na czasie?

Osoby, które fascynują się dekorowaniem ogrodów, bacznie śledzą bieżące trendy. Mimo iż co roku się one zmieniają, to pewne rzeczy od lat pozostają takie same. Choćby rzeźby ogrodowe nie wychodzą z mody od kilku lat. Wiele osób profesjonalnie urządzających ogrody zgodnie twierdzi, iż taka ozdoba potrafi o 180 stopni zmienić klimat i charakter przydomowej przestrzeni. Warto jednak poszukać takiej rzeźby, która nie tylko będzie pasować do ogólnej aranżacji ogrodu, ale która będzie odzwierciedlała zainteresowania i pasje domowników. Wybór na rynku jest ich tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie rzeźby do ogrodu warto kupić?

Nawet mały ogródek warto wyposażyć w efektowną rzeźbę. Tym bardziej, że można je kupić w wielu miejscach – od lokalnych targowisk, po popularne sieciówki z wyposażeniem ogrodów, jak i sklepy internetowe, które specjalizują się w sprzedaży tylko rzeźb ogrodowych. Tak ogromny wybór przyczynia się do tego, że każdy klient znajdzie odpowiednią ozdobę dla siebie. Zdecydowanie obecnie w większości ogrodów królują aniołki, popiersia kobiet, zwierzęta, motywy roślinne itp. Warto postawić na rzeźbę, która będzie widoczna (jednak nie trzeba od razu decydować się na zakup dwumetrowego lwa). Można wybrać figurkę, która efektownie zostanie podkreślona przez to, co znajduje się w ogrodzie. Umieszczając ją pośród pięknych kwiatów i krzewów, na pewno każdy będzie na nią zwracał uwagę i podkreśli ona przy tym wyjątkowość tego miejsca.

Ile kosztują takie rzeźby do ogrodu?

Cena rzeźb ogrodowych tak naprawdę zależy od wielu czynników. Rzeźby gipsowe są dużo tańsze, od tych wykonanych z marmuru. Jednak, jeżeli użytkownicy ogrodu często zmieniają jego aranżację, mogą pozwolić sobie na to, by co kilka lat zmieniać rzeźby, które znajdują się przed domem. W popularnych marketach bez problemu klienci kupią rzeźby o średniej wielkości (tak około jednego metra) w cenie od 200 do 400 zł. W sklepach z rzeźbami za oryginalne, unikatowe modele trzeba jednak zapłacić dużo więcej.

Redakcja glass-land.pl