Najlepsze rozwiązania pozwalające spać spokojnie bez ukąszeń owadów

Latem największą zmorą, a zarazem zakłócaczem snu są… komary, muchy, a niekiedy i ćmy! Latające nad głową owady potrafią skutecznie zabrać przyjemność z relaksu i przerwać wieczorny wypoczynek. Dlatego warto przed nimi odpowiednio się zabezpieczyć. Na szczęście istnieją nowoczesne sposoby, które pozwalają spać bez ukąszeń owadów. Podpowiadamy zatem, jaką ochronę przed insektami wybrać, a także czym są lampy UV. Zachęcamy do lektury! 

Niezastąpione rozwiązanie na ukąszenia owadów

Na rynku istnieje wiele sposób radzenia sobie z ukąszeniem owadów. Nie wszystkie są jednak bezpieczne i warte uwagi. Lepiej zrezygnować między innymi ze świec zapachowych, które zawierają toksyczną chemię. W pierwszej kolejności, jeśli zależy Ci na braku owadów w mieszkaniu, może być zamontowanie moskitiery w oknach. Nie sprawdzi się ona jednak, jeżeli lubisz swobodny przepływ powietrza m.in. na oknie balkonowym. Świetnym nowoczesnym rozwiązaniem jest także lampa owadobójcza UV. To produkt, który zwabia insekty za pomocą światła ultrafioletowego. Dla człowieka jest ono niedostrzegalne, natomiast owady nie mogą się jemu oprzeć. W ten sposób świetlówka przyciąga komary, muchy czy ćmy i je eliminuje za pomocą prądu elektrycznego znajdującego się w częściach siatki. Takie lampy owadobójcze proponuje między innymi sklep Ihaa, który słynie z szerokiego asortymentu różnorodnych produktów wysokiej jakości.

Jaką ochronę przed insektami wybrać i dlaczego? 

Najpopularniejszym rozwiązaniem na owady są lampy rażące, które wykonano z wytrzymałego aluminium. Unieszkodliwiają owady właśnie poprzez kratki elektryczne. Insekty następnie wpadają do pojemnika, który znajduje się na dole lampy UV. Akcesoria mogą być wykorzystane w lokalach gospodarczych, jak i w domu. Na rynku dostępne są także lampiony wiatrakowe, sprawdzające się w ogrodzie. Urządzenie zasysa owady do środka za pomocą wiatraka. Za najczęściej użytkowane uznaje się inteligentne lampy owadobójcze z lampą LED. Działają one m.in. na USB, oprócz tego, że unieszkodliwiają owady, to dodatkowo stanowią świetne źródło światła. 

Dlaczego warto używać lampy UV?

Lampa owadobójcza UV to produkty, które zapewniają spokojny sen, bez komarów i much nad głową. Pozwalają zarazem na komfortowe spędzanie czasu na balkonie oraz w ogrodzie, np. przy grillu. Pozbycie się insektów z domu jest szczególnie ważne, gdyż przenoszą one choroby, a także mogą wywoływać swędzące ugryzienia. Jednocześnie lampy UV mają tę zaletę, że stanowią rozwiązanie zupełnie bezpieczne, które nie wytwarza toksyn ani żadnego zapachu. Akcesoria mogą być w domu czy na tarasie elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Sprawdzą się również w lokalach gastronomicznych, takich jak restauracja czy kawiarnia, które przyjmują gości na powietrzu. Lampy są tanie w eksploatacji i ogólnodostępne. Warto jednak pamiętać, by przy ich wyborze zwrócić uwagę na moc ultrafioletowego światła. Najskuteczniejsze modele mają żarówkę o mocy 15-40 W. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja glass-land.pl