Jaki robot do wyrabiania ciasta kupić? Polecane rodzaje robotów i ważne parametry

Przygotowywanie wyśmienitych ciast będzie jeszcze łatwiejsze, gdy pod ręką będzie wielofunkcyjny robot. Obecnie w sklepach czeka wiele ciekawych modeli do wyboru. Jaki robot do wyrabiania ciasta kupić?

Rodzaje robotów do ciasta – jaki wybrać?

Do przygotowywania ciasta można zastosować różne rodzaje robotów – te ręczne lub stacjonarne. Jaki robot najlepiej nada się do wyrabiania ciasta, także tego wymagającego, na przykład drożdżowego?

Najlepszy robot do wyrabiania ciasta to robot planetarny, który wyposażony jest w misę. W tego typu urządzeniu mieszadła umieszczone są na specjalnym ramieniu i podczas pracy znajdują się wewnątrz misy. Mieszadła obracają się nie tylko wokół własnej osi, ale również wewnątrz misy, co powoduje, że mieszanie ciast jest znacznie skuteczniejsze – dokładne, szybkie i wygodne.

Jaki robot planetarny do ciasta kupić?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje robotów planetarnych do ciasta. Na jaki sprzęt warto się zdecydować?

Wybierając planetarny robot do wyrabiania ciasta, warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

1. Pojemność misy
Im misa będzie większa, tym więcej ciasta można w niej zmieścić, dlatego za jednym razem można wtedy łatwo przygotować jego potrzebną ilość. Wybrane roboty mają 2 misy w zestawie, co jest dodatkowym plusem.

2. Liczba prędkości
Dobry robot do wyrabiania ciasta powinien oferować kilka prędkości do wyboru, aby można było dostosować je do rodzaju wyrabianego ciasta. Niektóre modele wyposażone są także w tryb pulsacyjny oraz w opcję turbo, czyli najwyższe obroty.

3. Wydajny silnik
Silnik o większej mocy, na przykład 1000 watów, jest w stanie znacznie skuteczniej wyrabiać ciężkie ciasta bez ryzyka jego uszkodzenia.

4. Dodatkowe funkcje
Wybrane roboty planetarne mogą współpracować z dodatkowymi akcesoriami, na przykład służyć jako blender, urządzenie do mielenia mięsa, tarcia produktów, a nawet wyciskania soków.

5. Akcesoria w zestawie
Najczęściej robot do wyrabiania ciasta wyposażony jest w trzy końcówki – hak przeznaczony do wyrabiania cięższych ciast, końcówkę płaską do mieszania oraz końcówkę do ubijania.

Ile kosztuje dobry robot do wyrabiania ciasta?

Ceny za roboty planetarne rozpoczynają się od około 150 złotych za podstawowe modele, natomiast markowe urządzenia mogą kosztować nawet ponad 2000 złotych.

Aby kupić dobry robot do wyrabiania ciasta, nie trzeba przeznaczać na niego sporej sumy. Zwykle w cenie około 200-300 złotych można zakupić urządzenie, z którym da się łatwo i wygodnie szykować różne rodzaje ciast. W wyborze odpowiedniego modelu mogą być także pomocne komentarze dostępne online.

Redakcja glass-land.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *