Drewniane okiennice zewnętrzne. Rozwiązanie eleganckie i trwałe jednocześnie

Drewniane okiennice zewnętrzne to rozwiązanie, które jest popularne nie tylko w przypadku miłośników tradycyjnego wystroju wnętrz. Wręcz przeciwnie – wydaje się, że jest to rozwiązanie uniwersalne na tyle, że nie powinno być większego problemu z dopasowaniem drewnianych okiennic do miejsc urządzonych nowocześnie. Przeczytaj nasz tekst, a dowiesz się, dlaczego warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Korzyści jest bowiem wiele – mowa tu zarówno o atutach funkcjonalnych, jak i wizualnych.

Drewniane okiennice zewnętrzne, czyli połączenie elegancji i estetyki

Zapewne nie trzeba Cię przekazywać, że drewniane okiennice zewnętrzne to takie rozwiązanie, które zwraca na siebie uwagę m.in. z powodu dobrego wyglądu. Drewno w porównaniu z wieloma innymi rozwiązaniami wyróżnia się przede wszystkim swoim naturalnym wyglądem. Dzięki temu dobrze wpisuje się on w takie style architektoniczne jak na przykład wystrój typowy dla:

  • stylów tradycyjnych (vintage, klasyczny, retro),

  • stylów nowoczesnych (minimalizm typowy dla designu urządzonego w oparciu o wystrój skandynawski).

Nie tylko estetyka, ale także trwałość

Jak już wiesz, drewno zwraca na siebie uwagę przede wszystkim z powodu estetyki wykonania. Czy taki stan rzeczy oznacza, że nie trzeba wspominać o dobrej trwałości? Nic z tych rzeczy. Wytrzymałość to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę.

Drewno, szczególnie jeśli jest regularnie konserwowane oraz poddawane impregnacji, to materiał budowlany, który charakteryzuje się dobrą odpornością na szkodliwe warunki atmosferyczne, w tym m.in. opady deszczu oraz śniegu. W rzeczywistości wystarczy odrobina systematyczności, a okiennice zewnętrzne drewniane powinny z powodzeniem przetrwać nawet kilkanaście lat… i to pomimo tego, że mieszkasz w okolicy, którą często nawiedzają ulewne deszcze.

To wciąż nie wszystko, ponieważ warto mieć na uwadze, że okiennice zewnętrzne drewniane uchodzi za całkiem dobry izolator termiczny oraz świetlny. Co to oznacza? Odpowiedź jest prosta: okiennice skutecznie chroni przed światłem promieni słonecznych oraz upalnym powietrzem. Jeżeli zatem chcesz w czasie letniego, słonecznego dnia zdrzemnąć się na kwadrans lub po prostu schronić się w cieniu, okiennice drewniane mogą okazać się idealnym rozwiązaniem problemu.

Last but not least, okiennice drewniane to skuteczna ochrona przed niechcianymi gośćmi np. w postaci gołębi i innych ptaków. Zdeterminowanego złodzieja wprawdzie one nie powstrzymają, ale próba ich otworzenia może narobić niemało hałasu. O tym również warto pamiętać.

Redakcja glass-land.pl