Jak wybrać krzesła do kuchni?

Wybór krzesła do kuchni często bywa trudniejszy, niż nam się wydaje. Mebel, choć powinien być przede wszystkim praktyczny i wygodny, ale dobrze, jeśli pasuje również do wnętrza i estetyki domowników. Możliwości wyboru jest naprawdę wiele, a krzesło kuchenne może być nie tylko użyteczne, ale i piękne.

Jakie krzesła do kuchni wybrać?

Krzesło kuchenne, jeśli ma służyć jako jadalniane, powinno być przede wszystkim wygodne. Bardzo ważne jest, aby dopasować jego wysokość do stołu (lub odwrotnie, jeśli to krzesła są pierwszym wyborem). Zbyt niskie lub za wysokie krzesło sprawi, że żadnemu z domowników czy gości nie będzie wygodnie. Dobrze też, aby takie krzesło nie było zbyt głębokie – jeśli użytkownik miękko się w nim „zapadnie”, może mieć problemy z wygodnym sięganiem do talerza. Taki mebel lepiej przeznaczyć do stolika kawowego albo kącika bibliotecznego.

Krzesło do kuchni: z obiciem czy bez?

Krzesła tapicerowane są eleganckie i pasują do większości wnętrz, dodatkowo ocieplając całe pomieszczenie. Możesz wybrać obicie w dowolnym kolorze oraz wykorzystać miękki materiał zamszopodobny lub skórzany.

Czy wybór tapicerowanych krzeseł do kuchni to dobry pomysł? Tak, ale nie zawsze. Takie meble świetnie sprawdzą się w dużych kuchniach oraz w jadalni, czyli wszędzie tam, gdzie masz możliwość postawić stół i krzesła w pewnej odległości od kuchenki, blatów roboczych czy zlewu. Dzięki temu ryzyko przypadkowego zabrudzenia czy nadmiernego osiadania tłuszczu na tkaninach jest mniejsze.

Warto też pamiętać, że o tapicerowane krzesła kuchenne trzeba odpowiednio dbać. Warto przynajmniej raz w roku dokładnie je wyczyścić przy pomocy mopa piorącego albo zlecić taką usługę profesjonalnej firmie.

Krzesła do kuchni, a może hokery?

Hokery, czyli wysokie krzesła barowe sprawdzą się idealnie przy wyspach kuchennych, a także w niewielkich kuchniach. Odpowiednio dobrane mogą pełnić zarówno funkcje bardziej imprezowe, jak i służyć jako wygodny fotel jadalniany. Aby hoker był maksymalnie komfortowy, warto wybrać opcję z oparciem. Jeśli chodzi o materiał, najbardziej praktycznym wyborem będzie skóra lub tkanina skóropodobna, a także plastik, który na czas jedzenia można przykryć miękką poduszką, dopasowaną wymiarami do siedziska hokera.

Krzesła barowe mogą być także traktowane jako dodatek i wykorzystywane głównie w celach rozrywkowych. Będzie to możliwe w dużych kuchniach, w których oprócz hokerów znajdują się także standardowe krzesła oraz stół jadalniany.

Jak dopasować krzesła do wnętrza?

Wybór krzesła do kuchni to indywidualna sprawa każdego użytkownika, ale dobór materiałów czy tworzywa, z jakiego jest zrobione, często będzie zależeć także od rodzaju wnętrza oraz tego, czy kuchnia jest połączona z salonem lub innym pomieszczeniem, czy też jest samodzielną, zamkniętą przestrzenią. W pierwszym przypadku najczęściej domownicy decydują się na krzesła, które współgrają z klimatem salonu i niejako powiększają go optycznie.

Materiał zewnętrzny

Redakcja glass-land.pl