Dodatki do mieszkania w stylu PRL – z czym je łączyć

Istnieje wiele stylów architektonicznych, które cieszą się zainteresowaniem wśród Polaków. Jednak warto zauważyć, że jeszcze niedawno niezwykle popularne style, takie jak skandynawski czy vintage, teraz muszą ustąpić miejsca jeszcze jednemu, coraz chętniej wybieranemu stylowi, z pewnością dobrze znanemu osobom żyjącym w czasach PRL. Pokolenie X uważa ten trend za nieco kiczowaty, z kolei typowi millenialsi dopatrują się w nim powiewu świeżości. Jedno nie ulega wątpliwości – dodatki w stylu PRL w nowoczesnej odsłonie z pewnością można łączyć na wiele zróżnicowanych sposobów, tworząc tym samym wyjątkowe, niezwykle oryginalne wnętrza.

Ręcznie malowane talerze i plakaty z niebanalnymi hasłami

Jednym z popularnych elementów dekoracyjnych w czasach PRL bez wątpienia były ręcznie malowane talerze. Zazwyczaj wieszano je na ścianach, najczęściej w kuchni, ale również w innych pomieszczeniach. Ponadto charakterystycznymi ozdobami tych czasów były plakaty, jednak nie te przedstawiające malownicze widoki, a głównie hasła propagandowe czy teksty filmowe. To nie jedynie dodatki, które powracają do łask i coraz częściej pojawiają się w świeżo aranżowanych pomieszczeniach. Urocze makramy, sznurkowe chodniczki czy drewniane kwietniki to kolejne ozdoby, dzięki którym wzbogacimy urządzane właśnie wnętrze, nawiązując do końcowych dekad minionego wieku.

Czy skandynawskie dodatki do mieszkania będą pasować do ozdób w stylu PRL?

Duńskie lampy, tapicerowane fotele skandynawskiej marki Hubsch, malowane talerze i miski Bloomingville czy elementy dekoracyjne oferowane przez House Doctor wspaniale odnajdą się we wnętrzach inspirowanych stylem PRL. Nadadzą mu jednocześnie nowoczesnego zabarwienia, tym samym składając się na niezwykle przytulną i ciekawą przestrzeń. Warto zauważyć, że również typowo nowoczesne lampy sufitowe, takie jak na przykład znany i lubiany pająk idealnie wkomponują się w te aranżacje.

Niezwykła moc dodatków

W elementach o charakterze dekoracyjnym tkwi niezwykła moc. To właśnie ozdoby są w stanie ożywić przestrzeń i udomowić wnętrze, dodając mu uroku. Często dodatki potrafią również wiele zdradzić na temat domowników – nie tylko ich preferencji w kwestii urządzania wnętrz, ale także pasji i zainteresowań. Styl PRL ma wiele zalet, a największą jest oczywiście niezwykła uniwersalność. Wspaniale prezentuje się praktycznie w każdym pomieszczeniu, również tym najmniejszym, zatem będzie pasował zarówno do przestronnych domów, jak i niewielkich rozmiarów mieszkań w blokach.

Redakcja glass-land.pl